اخبار مهم
حجم کل بازار تریلیون دلار
معاملات 24 ساعت 136.741 میلیارد

2 راه حل موفقیت در بازارهای مالی

حرفه ای
زمان مطالعه زمان مطالعه 5 دقیقه
راه حل موفقیت در بازارهای مالی

چرا تنها 5 درصد معامله گران در بازار‌های‌ مالی موفق میشوند ؟

در بازار‌های‌ مالی بیشتر از 90% افرادی که وارد میشوند پس از مدت‌ کوتاهی شکست خورده و از بازار‌های‌ مالی جدا‌ میگردند.(موفقیت در بازارهای مالی)

 

 

دلیل‌ موفقیت‌ افراد‌ در بازارهای مالی چه می باشد؟

امروزه با توجه به اطلاعاتی که در فضا‌های‌ مجازی وجود خواهد داشت تمامی‌ اشخاص اطلاعاتی در مورد‌ تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال دارند ولی‌ تنها آگاهی‌داشتن این موارد‌ برای موفقیت‌ در بازار‌های‌ مالی کافی‌ نخواهد بود.(موفقیت در بازارهای مالی)

 

راه حل موفقیت در بازارهای مالی

برای موفقیت در بازارمالی دانستن سر لوحه قراردادن دو مورد لازم میباشد :

1 – مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه‌

2 -روانشناسی بازار‌

 

بیشتر بخوانید : تجزیه و تحلیل احساسات بازار Sentiment آلپاری(2022)

 

🟥⬛

مدیریت سرمایه یعنی چه ؟

مدیریت سرمایه یک استراتژی علمی ولی کاملا شخصی و مختص‌ به هر سرمایه‌گذار می باشد و بنا‌ بر شخصیت‌ ، روحیات‌ و اهداف مالی افراد ، متفاوت می باشد .(موفقیت در بازارهای مالی)

بیشتر بخوانید :3 راه حل برای سیگنال‌های معاملاتی کپی در آلپاری

 

علاوه‌ بر این ، سن سرمایه‌‌گذار ، میزان سرمایه ، اهداف و زمان تعیین‌ شده‌ برای رسیدن‌ به اهداف نیز‌ نقش‌ مهمی در تعیین استراتژی مدیریت سرمایه خواهد داشت .

🟥⬛

هدف‌ اصلی‌ مدیریت سرمایه‌ ، بقای آن می باشد . در مرحله‌ بعدی‌ کسب سود‌ و افزایش‌ سرمایه در اولویت‌ هستند ، مدیریت سرمایه‌ دانشی می باشد که چنانچه به نحو‌ صحیح از آن استفاده‌ گردد، نه تنها موجب بقای سرمایه‌ می گردد ، بلکه سودآوری و افزایش‌ سرمایه‌ را هم به همراه خواهد داشت .

 

بیشتر بخوانید :بررسی محبوب ترین بروکر اکسپرت آپشن

 

بنابراین‌ ، سرمایه گذار‌ می بایست بیاموزد چطور سرمایه خود را با توجه‌ به مدل‌‌های‌ سرمایه‌گذاری خودشان ، به‌درستی‌ مدیریت نمایند.(موفقیت در بازارهای مالی)

راه حل موفقیت در بازارهای مالی

 

روانشناسی بازار

روانشناسی بازار‌ ، از جمله عوامل مهم‌ و موثر بر شکل‌گیری روند‌های‌ بازار‌ می باشد . این تاثیر‌ ، ممکن می باشد هم‌سو با عوامل بنیادی باشد‌ یا در جهت عکس‌ آن‌ها عمل نماید .(موفقیت در بازارهای مالی)

بیشتر بخوانید :👨‍💻بررسی بروکر فیبو گروپ در بازار فارکس

 

به عنوان مثال : شرایطی را در نظر بگیرید که فعالان بازار‌ سرمایه نسبت‌ به آینده‌ اقتصاد‌ بدگمان شده‌اند . در این شرایط‌ ، اشخاص ضمن خودداری‌ از خرید‌ سهام در بورس‌ ، نسبت‌ به فروش سهامی که دارند هم اقدام می‌کنند ، با توجه به این که می‌دانید این فشار‌ عرضه ، علت ریزش‌ شاخص‌ بورس خواهد بود .

 

بیشتر بخوانید :⚫بررسی بروکر روبوفارکس برای یک متاتریدر قدرتمند

 

در این شرایط‌ ویژه ، کاهش‌ قیمت‌ سهام شرکت‌‌ها‌ نه به دلیل عملکرد‌ ضعیف‌ آن‌ها ، بلکه به خاطر جو کلی حاکم بر بازار‌ اتفاق‌ خواهد افتاد . یعنی زمانی که عموم مردم به آینده اقتصاد‌ بدگمان شده‌اند ، سهام شرکت های قوی و ضعیف همزمان باهم‌ و بدون‌ دقت به وضعیت عملکرد شرکت‌ با کاهش‌ قیمت‌ روبرو می گردند.

 

بیشتر  بخوانید :💰بررسی بروکر آی سی ام بروکرز + وجود بیش از ۲۰ نماد معاملاتی

 

اگر مایل‌ به افتتاح حساب در بروکر معتبری شبیه آلپاری می باشید و میخواهید از سود‌ دلاری بهره‌مند‌ گردید هرچه سریعتر اقدام‌ نمایید و چنانچه سوالی و ابهامی داشتید میتوانید به راحتی از طریق‌ واتساپ و تلگرام اقدام‌ نموده تا مشاورین خبره و حرفه ای‌ما‌ شما را به نحو‌ احسن راهنمایی‌ نمایند.

🟥⬛

آیا شما نکات دیگری در مورد (موفقیت در بازارهای مالی) میدانید ، می توانید دیدگاه خودتان را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید❤

5/5 - (16 امتیاز)

ایا این پست برای شما مفید بوده است ؟
ایا شما علاقمند به این مطلب بودید ؟
کامنت ها 0 کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

منو دسترسی های اسان