اخبار مهم
حجم کل بازار تریلیون دلار
معاملات 24 ساعت 136.741 میلیارد

تجزیه و تحلیل احساسات بازار Sentiment آلپاری(2022)

حرفه ای
زمان مطالعه زمان مطالعه 5 دقیقه
تجزیه و تحلیل احساسات بازار Sentiment آلپاری

برای پیش‌بینی نرخ های بازار‌ فارکس بیشتر از سه روش تحلیل استفاده می شود : تجزیه و تحلیل فاندامنتال ،تجزیه و تحلیل تکنیکال و تجزیه و تحلیل احساسات بازار‌ .

 

 

از این سه شیوه تحلیل ، تحلیل‌ احساسات بازار اهمیت بسیار‌ زیادی خواهد داشت . همینطور این تحلیل‌ احتمال خطای بیشتری‌ هم خواهد داشت چون‌که به روانشناسی شرکت کنندگان بازار‌ مرتبط می گردد .(تجزیه و تحلیل احساسات بازار ).

 

 

بیشتر بخوانید :تاپ ترین شیوه ی واریز و برداشت‌ برای ایرانیان

 

معامله‌گر مشهور بازار فارکس آقای George Soros با این جمله در کتاب خود اصرار کرده است‌ که تجزیه و تحلیل احساسات بازار مهمترین تحلیل‌ می باشد:

🟥⬛

“موفقیت و شکست ما در بازار به قابلیت ما در پیش‌بینی انتظارات غالب بازار‌ و نه تحولات واقعی‌ دنیای معاملات‌ ، بستگی‌ خواهد داشت .”

تجزیه و تحلیل احساسات بازار Sentiment آلپاری

مثالی از تحلیل احساسات بازار

برای مثال ما می‌توانیم یک چارت USD/JPY داشته باشیم که نشان‌ می‌دهد به طور جدی این جفت‌ارز در حالت اشباع‌ از فروش خواهد بود .

🟥⬛

در همان حین تحلیل‌ فاندامتنال یا بنیادی می‌تواند نشان دهد که جفت‌ ارز دلار و ین به اندازه قابل‌ توجهی ارزشی کمتر‌ از‌ واقعیت خواهند داشت. با این قادر خواهید بود نظاره‌گر باشیم که این جفت‌ ارز حرکت‌ نزولی انجام‌ خواهند داد.

 

بیشتر بخوانید :😎بررسی بروکر آلپاری و سودهای کلان

 

این نشان‌دهنده‌ی غالب شدن‌ احساسات بازار‌ به دو شیوه ی تحلیل‌ تکنیکال و فاندامنتال می باشد .(تجزیه و تحلیل احساسات بازار ).

🟥⬛

احساسات بازار در حقیقت می‌تواند شبیه اسبی باشد‌ که بازار‌ را برای زمان طولانی به دنبال‌ خود‌ش می‌کشاند و همینطور می‌تواند خرگوشی ترسیده باشد‌ که هر‌چند‌ دقیقه بازار‌ را دچار تغییر‌ جهت می نماید .

 

بیشتر بخوانید :بررسی بروکر روبوفارکس برای یک متاتریدر قدرتمند

 

این نشان‌ می‌دهد که احساسات بازار‌ در دو شیوه ی کوتاه‌ مدت‌ و بلند‌ مدت‌ می باشد . یکی از موانعی که در هنگام تحلیل‌ احساسات وجود خواهد داشت همین تشخیص‌ بلند مدت یا کوتاه مدت بودن آن خواهد بود .

چالش‌‌های‌ تحلیل‌ احساسات بازار‌ Alpari

چالش‌‌های‌ تحلیل‌ احساسات بازار‌ Alpari

احساسات کوتاه‌ مدت‌ می‌تواند دلیل‌ عقب‌نشینی‌های اصلاحی موقتی در بازار‌ باشد ولی این حرکات‌ عموما دوباره‌ به جهت قبلی‌ بلند‌ مدت‌ خودتان باز خواهد گشت.

بیشتر بخوانید :بررسی محبوب ترین بروکر اکسپرت آپشن

 

این به دلیل‌ آن می باشد که احساسات بازار‌ بر اساس انتظارات می باشد و وقتی که انتظارات شکل می‌گیرد ، به سختی‌ می‌توان آن را از میان برد .

🟥⬛

انتظارات قدیمی‌ به سختی از بین خواهند رفت. زمانی که در مورد‌ احساسات بازار‌ در شک و تردید می باشید ، تایم آن می باشد که سراغ‌ گزارش‌ تعهد معامله‌گران (Commitments of Traders Report) بروید .

 

ببیشتر بخوانید :کلاهبرداری در فارکس و فروشندگی سیگنال

 

با این حال ما نمی‌توانیم دقیقا پیش‌بینی نماییم که احساسات بازار زمانی تغییر‌ خواهد نمود و پس از رخداد‌ آن ، متوجه آن خواهیم شد .

🟥⬛

احساسات بازار‌ بلند مدت‌ ماه‌ها یا حتی سالها باقی‌ خواهد ماند. به همین دلیل می باشد که ترندهای بلند‌ مدت را به راحتی می‌توان در چارت‌های جامع‌ مشاهده‌ نمود .

🟥⬛

آیا شما نکات دیگری در مورد (تجزیه و تحلیل احساسات بازار Sentiment آلپاری) میدانید ، می توانید دیدگاه خودتان را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید❤

5/5 - (21 امتیاز)

ایا این پست برای شما مفید بوده است ؟
ایا شما علاقمند به این مطلب بودید ؟
کامنت ها 0 کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

منو دسترسی های اسان