نرخ های بازار فارکس

فارکس چیست‌؟

به زبان ساده‌ را می‌توانیم با یک مثال شروع کنیم . تصور کنید که شما در سرزمین انگلیس ساکن‌ می باشید و قصد‌ سفر به کشور آمریکا را دارید . تمام‌ پول و دارایی‌ شما در حال‌ حاضر پوند انگلیس می باشد .

 

 

اما‌ برای هزینه و خرج‌ کردن در بازار‌ آمریکا نیاز به دلار آمریکا میباشد. حال‌ چاره‌ کار‌ شما چه چیزی است ؟ در یک روش‌ سنتی‌ این قابلیت برای شما وجود دارد تا به یک صرافی در انگلیس و یا حتی آمریکا مراجعه کرده و پوند خود را با پرداخت کارمزد به دلار آمریکا تبدیل نمایید . سؤال اینجاست که آیا این روش تنها راه‌حل‌ برای شما می باشد؟

 

 

بیشتر بخوانید :بررسی بروکر روبوفارکس برای یک متاتریدر قدرتمند

 

 

 

پاسخ خیر‌ میباشد . بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌حل برای چنین‌ منظوری بازار فارکس می باشد . البته در معاملات‌ و تبدیل‌‌های‌ کم شاید‌ مراجعه به بازار‌ فارکس آن هم برای یکی دو بار‌ منطقی نبوده.

🟥⬛

اما‌ هنگامی صحبت‌ از میلیون‌ها یا میلیارد‌ها‌ دلار تبدیل ارز‌های‌ فیات به هم می‌شود‌ ، عملاً‌ صرافی‌ها نمی‌توانند به شما کمک‌ بنمایند. برای این منظور‌ تنها راه‌حل فارکس می باشد و دیگر روشی برای استفاده‌ از صرافی‌ها وجود نخواهد داشت.

 

 

بیشتر بخوانید :💴بررسی بروکر پاکت آپشن در میان بروکرها (2022)

 

 

 

بازار‌ فارکس یک بازار‌ بین‌المللی برای تبدیل‌ پول‌ سرزمین های مختلف‌ به هم می باشد. درصورتی‌که یورو در دست دارید و علاقه دارید که آن را به دلار تبدیل‌ نمایید، با چند کلیک در بازار‌ فارکس این توانایی را خواهید داشت .

🟥⬛

بزرگترین بانک اروپا برای تبدیل‌ میلیارد‌ها‌ یورو به دلار آمریکا تنها احتیاج به چند کلیک ساده در این بازار‌ خواهد داشت. براین‌اساس در تعریف‌ اصلی‌ فارکس یک بازار‌ بین‌المللی کاربردی برای تبدیل‌ پول‌ها به هم می باشد . استفاده از آن برای سرمایه‌گذاری و ترید نیز یکی از مزیت‌های آن می باشد.

فارکس چگونه‌ عمل میکنید؟

فارکس چگونه‌ عمل میکنید؟

فارکس یعنی چه و چگونه‌ کار‌ میکند و چگونه‌ می‌توان در آن سرمایه‌گذاری نمود ؟ فارکس یعنی چه به زبان ساده‌ را با هم مرور کردیم . اما حالا لازم است تا کمی حرفه‌ای‌تر به تشریح این بازار بپردازیم .

 

 

بیشتر بخوانید :💰بررسی بروکر آی سی ام بروکرز + وجود بیش از ۲۰ نماد معاملاتی

 

 

با توجه به این که متوجه شدید این بازار‌ ، بازاری‌ برای مبادله پول‌های کشور‌های‌ گوناگون به هم می باشد. اما چگونه‌ ؟ برای درک‌ این موضوع ابتدا‌ حتما باید با مفهوم‌ جفت‌ ارز آشنا گردید.

🟥⬛

در بازار‌ فارکس پول‌های کشورهای مختلف‌ مانند یک جفت‌ نسبت به هم تعریف‌ می گردند. برای نمونه یورو دلار (EURUSD) جفت ارز‌ پول‌ اتحادیه‌ اروپا (یورو) به دلار آمریکا می باشد. همین‌طور پول‌ سایر کشور‌ها‌ نیز در مقابل به هم به صورت‌ جفت ارز تعریف‌ می گردد. یورو دلار استرالیا (EURAUD) – پوند دلار آمریکا (GBPUSD) – دلار استرالیا به دلار کانادا (AUDCAD) و . .

 

 

 

بیشتر بخوانید :💵بررسی بروکر لایت فارکس(2022)

 

سایر جفت‌ ارز‌هایی‌ هستند که در این بازار تعریف می گردند. حتی امکان تبدیل پول کشور‌های‌ ناشناخته‌تر مانند سنگاپور ، آفریقای جنوبی و … نیز به یکدیگر در این بازار وجود خواهد داشت.