اخبار مهم
حجم کل بازار تریلیون دلار
معاملات 24 ساعت 136.741 میلیارد

3 نکته کلیدی برای تریدرها

مبتدی
زمان مطالعه زمان مطالعه 5 دقیقه

معامله‌گران چگونه باید رفتار کنند؟

تریدر شدن در بازارهای مالی مثل فارکس یا بازار ارز دیجیتال اصلا راحت نیست و نیاز به دانش و تخصص زیادی دارد. اولین نکاتی که هر معامله‌گری در بازارهای مالی باید به خوبی آن را بداند این است که برای تجارت خودش استراتژی داشته باشد و همان استراتژی را معامله کند.

 

همچنین باید زیان خودش را به حداقل برساند. این نکته بسیار مهم است. در واقع معامله‌گر از همان ابتدا نه تنها نباید به دنبال سود باشد بلکه به حداقل رساندن ضرر مهم‌ترین هدف او باید باشد.

🔴⚫

اگر او هم این هدف را دنبال کند با کمترین ضرر دوران موفقیت خودش در بازار را آغاز می‌کند. اما اگر عجله داشته باشد و برای رسیدن به موفقیت سرعت به خرج دهد آنگاه امکان ورشکسته شدن او در این بازار هم دور از انتظار نیست. برای اینکه در این بازار موفقیت‌های بیشتری داشته باشید چند نکته مهم در مورد آن را با هم مرور می‌کنیم.

 

بیشتر بخوانید : بررسی محبوب ترین بروکر اکسپرت آپشن

تریدرها همیشه باید طرح معاملاتی داشته باشند!

تریدرها همیشه باید طرح معاملاتی داشته باشند!

یکی از مهمترین نکات در موفقیت تریدرها در بازارهای مالی همانگونه که در ابتدا هم اشاره کردیم داشتن استراتژی و طرح معاملاتی است. شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که اصلاً طرح معاملاتی چه معنا و مفهومی‌دارد.

🔴⚫

طرح معاملاتی در واقع مجموعه‌ای از قوانین است که شرایط ورود و خروج به بازار و همچنین مدیریت پول شما را برای هر خرید مشخص می‌کند. با فناوری‌های موجود، شما می‌توانید طرح‌های معاملاتی خودتان را بدون آنکه برای آن‌ها مبلغی هزینه کنید، مورد آزمایش قرار دهید و ایرادات آنها را برطرف کنید.

🔴⚫

در واقع وجود حساب‌های آزمایشی در کارگزاری‌های مختلف این امکان را برای شما فراهم می‌آورند که پیش از لطمه خوردن در بازار با اشتباهات احتمالی خودتان مواجه شوید و آنها را برطرف کنید.

 

بیشتر بخوانید : بررسی و آشنایی با بروکر ویندزور بروکرز (2022)

با معامله‌گری مانند یک تجارت رفتار کنید!

با معامله‌گری مانند یک تجارت رفتار کنید!

برای اینکه به عنوان یکی از تریدرهای موفق شناخته شوید باید معامله‌گری را یک تجارت تمام وقت یا پاره وقت بدانید. در واقع شما نباید به معاملات خودتان مانند یک سرگرمی ‌و بازی نگاه کنید.

🔴⚫

در بازار‌های معاملاتی باید کاملاً هوشیارانه عمل کنید، از فرصت‌ها بهره ببرید و در مواقع خطرناک راه نجات خودتان را پیدا کنید. معامله‌گری در بازار‌های مالی مانند یک مبارزه است که شما باید با رقبای متعددی از سراسر جهان برای رسیدن به سود رقابت کنید.

 

بیشتر بخوانید : بررسی و آشنایی با بروکر ویندزور بروکرز (2022)

🔴⚫

اگر با بازار مانند ذات آن رفتار کنید موفق می‌شوید اما اگر آن را به بازی بگیرید، شرایط سختی در انتظار شما خواهد بود. شما باید هم برای پیروزی‌های بزرگ و هم برای شکست‌ها آمادگی داشته باشید و در مقابل آنها خودتان را کنترل کنید.

 

5/5 - (6 امتیاز)

ایا این پست برای شما مفید بوده است ؟
ایا شما علاقمند به این مطلب بودید ؟
کامنت ها 0 کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

منو دسترسی های اسان