تقویم اقتصادی

تقویم اقتصادی‌ فارکس به شما کمک‌ می نماید از زمان‌ اعلام‌ اخبار فارکس و میزان‌ پیش‌ بینی شده و اعلام شده‌ شاخص‌های‌ اقتصادی‌ روز مطلع گردید و از شاخص‌های‌ اقتصادی و اخبار‌ در تنظیم‌ معامله‌های خودتان در بازار‌ فارکس سود ببرید .

 

 

یکی از مهمترین ابزار‌ کاربردی در بازار فارکس تقویم‌ اقتصادی‌ میباشد که معامله گران با استفاده از این ابزار‌ مهم اقدام‌ به تجزیه و پیش‌بینی‌ بازار‌ ارز‌ها‌ و سایر‌ ابزارهای معاملاتی می ‌نمایند.

 

بیشتر بخوانید :3 نکته کلیدی برای تریدرها

 

در واقع‌ تقویم‌ اقتصادی شامل‌ اخبار اقتصادی‌ در روز‌های‌ آینده‌ میباشد و از آن جایی که رویداد‌ها‌ ، خبرها و تصمیمات سیاسی در فعالیتهای تجاری و نوسانات قیمت در بازار‌های‌ مالی بسیار‌ اثرگذار می‌باشد‌ .

 

بیشتر بخوانید :بررسی محبوب ترین بروکر اکسپرت آپشن

 

از تقویم اقتصادی به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های‌ بازار‌ مالی به خصوص فارکس یاد خواهد شد . به همین خاطر به تریدرها و معامله‌ گران‌ تازه‌کار‌ همیشه توصیه‌ به آموزش‌ و یادگیری‌ تحلیل تقویم اقتصادی فارکس می گردد .

تقویم‌ اقتصادی‌ بازار فارکس چه چیزی است ؟

تقویم‌ اقتصادی‌ بازار فارکس چه چیزی است ؟

تقویم‌ اقتصادی‌ در واقع یک منبع‌ اطلاعاتی مهم و معتبر برای معامله گران‌ می باشد‌ که با مطالعه‌ و بررسی این تقویم‌ اطلاعاتی‌ در رابطه با پیش آمدها و رویدادهای مهم اقتصادی که در روزهای آینده قرار است اتفاق بیفتد کسب می نمایند.

🟥⬛

رویداد‌های‌ نظیر‌ تولید‌ ناخالص‌ داخلی‌ ، شاخص‌ قیمت مصرف کننده و یا گزارشات اشتغال‌ خواهد بود . بنابراین زمانی که با مباحثی همچون دخالت بانک مرکزی و یا مالیاتهای سنگین مواجه‌ می گردیم برای پیش بینی تاثیر آن در بازار مالی الزاماً باید تاریخ بعدی‌ جلسه‌ بانک مرکزی‌ یا دیگر رویدادهای وابسته به آن را بدانیم .

 

بیشتر بخوانید :بررسی و آشنایی با بروکر ویندزور بروکرز (2022)

 

در نتیجه معامله ‌گران‌ با استفاده‌ از تقویم‌ اقتصادی تاثیر‌ رویداد‌ها‌ در بازار مالی از جمله فارکس را پیش‌بینی‌ می نمایند. به این صورت که آنها رویدادهای اقتصادی‌ مرتبط‌ با ارزی را که می خواهند خریداری نمایند.را به دقت‌ تحت نظر‌ می گیرند و مورد مطالعه قرار می ‌دهند که یک رویداد‌ چه تأثیری در نوسانات قیمت آن ارز خواهد داشت .

نحوه‌ استفاده‌ از تقویم اقتصادی فارکس

نحوه‌ استفاده‌ از تقویم اقتصادی فارکس

در تقویم‌ اقتصادی‌ فارکس معمولاً رویدادها برپایه میزان اهمیت‌ و تاثیری که در بازار دارند به رنگهای مختلف نمایش داده خواهند شد . در این تقویم‌ها‌ قسمتی به عنوان صافی وجود دارد‌ که معامله‌ گران‌ می توانند در این قسمت‌ مشخص‌ نمایند که کدامین دسته‌ از وقایع‌ به طور‌ اختصاصی در تقویم‌ اقتصادی‌ شخصی نمایش‌ داده خواهد شد .

🟥⬛

به اضافه اینکه در این بخش صافی معامله‌گر‌ می تواند سایر قسمتها را سفارشی سازی نماید به عنوان مثال‌ نرخ هایی را مشخص می کند که تنها می‌ خواهد رویدادهای تاثیرگذار بر قیمت‌ آنها را بداند .

 

بیشتر بخوانید :👨‍💻بررسی بروکر فیبو گروپ در بازار فارکس

 

به اضافه ارز‌ رایج کشور‌ مربوط به هر رویداد‌ اقتصادی یا دیپلماتیک و عنوان رویداد‌ در مقابل آن ثبت شده باشد. در قسمت انتهایی جدول‌ اقتصادی‌ مقدار حقیقی‌ ، مقدار‌ پیش‌بینی‌ شده‌ و نرخ قبلی‌ وجود خواهد داشت که با توجه به شاخصها این مقادیر‌ تعیین‌ می گردد .

🟥⬛

تقویم سایت بازار فارکس معتبرترین منبع اعلام‌ شاخصها و زمان اخبار‌ در ایران می باشد. با استفاده از تقویم اقتصادی می توانید لیست داده‌های مهم مالی که در هر وقت منتشر می‌شوند را به همراه میزان‌ تاثیرگذاری آنها بر روی بازار‌ فارکس ، اونس طلا و نفت خام مشاهده‌ نمایید‌ و به اضافه اینکه در هنگام‌ اعلام‌ اخبار بازار ، از داده‌های اعلام شده‌ مطلع گردید.

 

آیا شما نکات دیگری در مورد تقویم اقتصادی در بازار فارکس میدانید ، می توانید دیدگاه خودتان را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید❤