اخبار مهم
حجم کل بازار تریلیون دلار
معاملات 24 ساعت 136.741 میلیارد

📝تقویم اقتصادی در فارکس و شاخص های بازار

فارکس مقالات
حرفه ای
زمان مطالعه زمان مطالعه 5 دقیقه دقیقه
آشنایی با تقویم اقتصادی فارکس

تقویم اقتصادی چیست؟

اگر از علاقمندان به بازار فارکس باشید، احتمالاً تا به حال نام تقویم اقتصادی را در مورد این بازار شنیده‌اید. در این مطلب می‌خواهیم در مورد همین موضوع، نکاتی را خدمت شما بیان کنیم. تقویم اقتصادی به تاریخ‌های برنامه‌ریزی شده گفته می‌شود که در آن‌ها رویدادهای مهمی‌اتفاق می‌افتد که ممکن است بر حرکت قیمت در بازار اثرگذار باشد.

 

 

معامله‌گران حرفه‌ای در چنین شرایطی از این تقویم برای برنامه‌ریزی بهتر معاملات خودشان و تخصیص مجدد پرتفوی استفاده می‌کنند. همچنین آن‌ها این فرصت را مغتنم شمرده و با هوشیاری کامل نمودار‌ها و شاخص‌های بازار را مورد بررسی قرار می‌دهند تا با استفاده از تغییرات احتمالی تصمیمات سریع و صحیح بگیرند.

🔴⚫

تقویم اقتصادی معمولاً در چندین وبسایت مختلف و بر اساس تقویم کشورهای مختلف به صورت رایگان وجود دارد. در ادامه چند نکته کلیدی در مورد این تقویم را با هم مرور خواهیم کرد.

آشنایی با تقویم اقتصادی فارکس

تقویم‌های اقتصادی در بازار فارکس معمولاً روی انتشار برنامه‌ریزی شده گزارش‌های اقتصادی برای یک کشور مشخص تمرکز می‌کنند. مثلاً از رویدادهای مهمی ‌که در تقویم اقتصادی تابحال قرار گرفته‌اند می‌توانیم به مطالبات بیکاری هفتگی، تغییرات برنامه‌ریزی شده در نرخ بهره یا سیگنال‌دهی نرخ بهره و گزارش‌های منظم از فدرال رزرو یا سایر بانک‌های مرکزی موجود در جهان اشاره کنیم.

 

بیشتر بخوانید :✅ مزایای ویژه و خاص فارکس (2022)

 

 

علاوه بر این، نظرسنجی‌های مرتبط با احساسات اقتصادی بازارهای خاص و رویدادهای مشابه در تقویم‌های اقتصادی نقش تعیین کننده‌ای دارند. اکثر رویدادهایی که در تقویم اقتصادی ذکر می‌شوند به دو بخش تقسیم می‌شوند. بخش اول، پیش بینی رویداد‌های مالی یا اقتصادی آتی و بخش دوم، گزارش رویدادهای مالی و اقتصادی اخیر است.

🔴⚫

معمولاً معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار معاملات ارزی برای دادن اطلاعات و ارائه فرصت‌های تجاری مناسب به تقویم اقتصادی تکیه می‌کنند.

استفاده از تقویم اقتصادی برای معامله‌گرانی که علاقه دارند در این فرصت کوتاه موفقیت چشم گیری داشته باشند، به شدت مفید و مناسب است و پیشنهاد می‌شود. اگر تریدر بتواند به درستی از تقویم اقتصادی استفاده کند و مطابق با زمان‌بندی پیش‌بینی شده معاملات خودش را انجام دهد، موفقیت او در این بازار تضمین شده است.

 

بیشتر بخوانید :🔴سرمایه‌گذاری در فارکس و سود های جالب

 

به این نکته اشاره کردیم که تقویم‌های اقتصادی به صورت رایگان در دسترس هستند. اما نکته بسیار مهم این است که این تقویم‌ها در وب سایت‌های گوناگون، اطلاعات متفاوتی دارند. بسیاری از این وب سایت‌ها، تمرکز خودشان را بر رویدادهای ایالات متحده آمریکا به عنوان مهمترین کشور اثرگذار بر روی بازار قرار می‌دهند.

🔴⚫

حتی بسیاری از وب سایت‌ها امکان سفارشی‌سازی تقویم اقتصادی را برای کاربران فراهم کرده‌اند تا آنها بتوانند مطابق با رویدادهای آینده، تقویم ویژه خودشان را ایجاد کنند. به هر شکل، به نظر می‌رسد آشنایی با تقویم اقتصادی برای موفقیت در بازار فارکس، موضوعی مهم و ضروری باشد.

 

5/5 - (13 امتیاز)

ایا این پست برای شما مفید بوده است ؟
ایا شما علاقمند به این مطلب بودید ؟
کامنت ها 0 کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

منو دسترسی های اسان